Forumi Musliman i Shqipërisë

Kategoria: Uncategorized

Uncategorized

AMA gjobit Ora News për shkak të gjuhës urrejtëse të kastriot myftarajt

AMA gjobit Ora News për shkak të gjuhës urrejtëse të kastriot myftarajt Autoriteti i Mediave Audiovizive ka gjobitur televizionin Ora News me 400,000 lekë për shkak të gjuhës së urrejtjes të përdorur nga gazetari në emisionin “Ju flet Moska”, deklarime fyese që sollën shqetësim të madh. Ky gazetar ka ofenduar në mënyrë të vazdueshme bashkësinë […]...
Uncategorized

Drejtuar Ora News

Drejtuar Ora News Përshëndetje i/e nderuar Ngjarjet e fundit në Zelandën e Re kanë tronditur të gjithë botën tonë demokratike me numrin e lartë të viktimave si dhe me mënyrën tragjike se si këta persona humbën jetën e tyre. Madje një familje e tërë u shua nga ky sulm i paprecedent terrorist. Ndërkohë që i […]...
Uncategorized

Cenimi i shenjtërisë së xhamisë nga forcat e rendit

Cenimi i shenjtërisë së xhamisë nga forcat e rendit Gjatë ditëve të dy protestave të fundit të zhvilluara para godinës së Kuvendit të Shqipërisë, forca të shumta të policisë së shtetit janë futur, strehuar dhe kanë qëndruar në ambientet, në oborrin dhe në rrethimin e Xhamisë së Re që po ndërtohet. Forumi Musliman i Shqipërisë […]...